Czyszczenie sofy Dębica

Firma detektywistyczna warszawa

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
Zespół Aspergera – to obecnie powszechny problem. Duża liczba dzieci ma trudności związane z prawidłowym rozwojem. Przyczyn może być cała masa. Profesjonaliści nie umieją wskazać tych najważniejszych.  Jedno jest ewidentne: takie dzieci potrzebują terapii. Wielkie poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?
Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, jeśli słyszą o kłopotach rozwojowych swojej pociechy są załamani. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Kiedy minie pierwszy szok opiekunowie rozpoczynają poszukiwania odpowiedniej terapii. Wysiłek rodziców jest bezcenny i wprost proporcjonalnie przekłada się na zdrowie dziecka. Rozglądając się rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość młoda terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata pracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym stworzyła podstawy terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Sporo rodziców chętnie ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na stymulowaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej celem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to się dzieje automatycznie w przypadku dziecka zdrowego. Duże znaczenie ma umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od razu uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – wyjątkowe jest to,że 2-latki mogą nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci lepiej akceptują otaczającą je rzeczywistość, jeśli potrafią czytać.
Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania celowo przygotowanych nagrań za pomocą słuchawek. Ten etap jest dość trudny, dlatego, że dziecko nie chce słuchać.
Kolejna część to korzystanie najróżniejszych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku następujące umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, wyszukiwanie różnic, logiczne myślenie, umiejętność zabawy oraz inne. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, zabawki, karty i inne.
Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Należy ją dokładnie, po to aby pomóc swojemu maluchowi.